informacje

środa, 22 luty 2017 09:33

"Zbiornik Kąty - Myscowa w Planie Junckera

Zbiornik"Zbiornik Kąty - Myscowa w Planie JunckeraW wyniku intensywnych zabiegów posła Bogdana Rzońcy, Ministerstwo Środowiska zajęło bardzo obiecujące stanowisko w sprawie budowy zbiornika retencyjnego Kąty – Myscowa.

Jak wynika z odpowiedzi Ministra Mariusza Gajdy, zadanie to zostało ujęte na Liście potencjalnych Projektów rządowych do wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (Plan Junckera).

Minister Środowiska poprzez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie poszukuje szybkich i dobrych rozwiązań dla budowy zbiornika Kąty – Myscowa. Dla realizacji tej inwestycji, a w szczególności przygotowania raportu środowiskowego, znalazły się środki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak informuje w załączonym piśmie Minister Mariusz Gajda, Ministerstwo Środowiska jest bardzo zainteresowane szybkim rozpoczęciem realizacji budowy zbiornika wodnego Kąty - Myscowa."

katy a

katy b