Jasło

Fotograf ślubny Jasło Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 20 styczeń 2017 11:31

Wpadł, bo przekroczył prędkość

Wpadł, bo przekroczył prędkośćJasielscy policjanci zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego. 48-letni mieszkaniec Siedlec miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, musi liczyć się także z dotkliwą karą finansową.


Wczoraj około godz. 13, na ulicy Lwowskiej w Jaśle, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 24 km/h, zatrzymali do kontroli fiata ducato. Pojazdem kierował 48-letni mieszkaniec Siedlec. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Alkomat wskazał promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

pw

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Informacje