czwartek, 12 styczeń 2017 11:24

Policjanci pomagali osobom narażonym na wychłodzenie

policjanciDuży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle w ostatnich dniach zwracali szczególną uwagę na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Wielokrotnie odwiedzali miejsca, w których bezdomni szukali schronienia przed zimnem. Reagowali także na każde zgłoszenie o osobach narażonych na wychłodzen

Podczas ostatniego weekendu policjanci wielokrotnie interweniowali wobec osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, a także nietrzeźwych, które ze względu na bardzo niskie temperatury, narażone były na wychłodzenie. Na podstawie zgłoszeń mieszkańców funkcjonariusze odwiedzali pustostany i docierali do osób potrzebujących pomocy. Podczas interwencji sprawdzali, w jakim stanie i w jakich warunkach znajdują się osoby oraz czy wymagają pomocy.

Policjanci dwukrotnie wzywali na miejsce interwencji zespół ratownictwa medycznego, by udzielić pomocy wychłodzonym osobom. Ponadto w dwóch przypadkach doprowadzili mężczyzn do Schroniska Brata Alberta. Wczoraj natomiast przed godz. 19, policjanci interweniowali w Kątach, gdzie w pobliżu sklepu leżał nietrzeźwy mężczyzna. Był mocno pijany, po konsultacji lekarskiej został umieszczony do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

pw

fot. KPP Jasło