REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 16 grudzień 2016 11:45

Miasto wiedzy – kolejne laptopy dla szkół

Miasto wiedzy – kolejne laptopy dla szkół Początkiem października br. Miasto Jasło w ramach realizowanego projektu „Miasto wiedzy” przekazało do ośmiu jasielskich szkół 216 laptopów, serwer i drobny sprzęt informatyczny.


Wówczas dwie szkoły, Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 10, ze względu na ograniczenie w kwocie dofinansowania, nie mogły zostać ujęte w projekcie. Teraz Miasto z własnych środków przekazało tym placówkom 97 tys. zł na zakup 30 laptopów i budowę sieci bezprzewodowej.

Miasto, konsekwentnie od kilku lat, wdraża projekt Miasta Wiedzy, którego celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju dla dzieci i młodzieży, miedzy innymi poprzez zapewnienie dostępu do nowoczesnych technologii. - Chcemy by we wszystkich naszych szkołach nauczanie odbywało się na jak najwyższym poziomie. Jednak do wdrożenia dydaktyki cyfrowej niezbędny jest nie tylko wysokiej jakości sprzęt i infrastruktura, ale również wykwalifikowana kadra. Dlatego też obecnie prowadzone są szkolenia we wszystkich szkołach z dydaktyki cyfrowej – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Projekt „Miasto wiedzy. Podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenie oferty kształcenia i doskonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego wraz z poprawą infrastruktury w Jaśle”, otrzymał dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WP 2014-2020. Jego wartość wynosi 1 mln 320 tys. zł (dof. 998 tys. zł)

UMJ

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin