REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 15 kwiecień 2013 10:52

„Bezpieczeństwo na drodze - uwaga motocykliści”

1585059175

Pod takim właśnie hasłem przebiegała dziś akcja zorganizowana przez Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „THE WILD GEESE”.


Wspólne działania policjantów ruchu drogowego i motocyklistów odbyły się już po raz trzeci.
Akcja prowadzona przez motocyklistów miała charakter ogólnopolski. W godzinach od 9 do 11 w całym kraju kierowcy mogli spotkać policyjne patrole, którym towarzyszyli motocykliści. Na Podkarpaciu akcja prowadzona była w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu, Dynowie, Dębicy, Ropczycach i Nisku.
Co roku na polskich drogach ginie wielu motocyklistów, a tysiące zostaje rannych na skutek nieuwagi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, ale także w wyniku niebezpiecznej jazdy samych motocyklistów. Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku na drogach Podkarpacia zginęło 12 motocyklistów, a 118 zostało rannych. Natomiast motocykliści byli sprawcami 51 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 55 doznało obrażeń.
Ponieważ motocykle poruszają się szybciej i są słabiej widoczne w lusterkach niż samochody, organizator akcji - Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „THE WILD GEESE”, chciało zwrócić uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek. To bardzo ważne, szczególnie wiosną, kiedy na drogach pojawia się więcej jednośladów. Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Celem akcji było także propagowanie zgodnych z prawem, kulturalnych zachowań na drodze, przy jednoczesnym wskazywaniu zagrożeń i skutków brawurowej jazdy jednośladem.
W trakcie działań członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego za zgodą zatrzymanych do kontroli kierowców, we wskazanych przez nich miejscach, naklejali na samochody specjalne naklejki o treści: „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Większość z kierowców chętnie zgadzała się na taki sposób włączenia w akcję.

KWP

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Wojtq 2013-05-02 10:35
Wpierw niech jeden z drugim się zastanowi czy 2 kółka uda mu się zatrzymać na odpowiednim odcinku drogi z prędkości 150km/h w terenie zabudowanym. Potem niech narzekają że to kierowcy osobówek przyczyniają się do śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów.
A policja niech się wozi z nimi na takich akcjach zamiast łapać tych co sobie sprinty urządzają od ronda do ronda/świateł.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin