środa, 26 październik 2016 11:43

Posadzono 50 drzew i 256 krzewów Wyróżniony

drzewa1Miasto Jasło zakupiło do jesiennych nasadzeń 50 drzew w dziewięciu gatunkach i 256 krzewów w dwóch gatunkach.

Większość drzew została posadzona na terenie parku miejskiego. Krzewy zasadzono na płycie jasielskiego rynku w gazonach okalających drzewa.

Do nasadzeń wybrano gatunki o ciekawym kształcie liści, niecodziennym pokroju, niespotykanej fakturze kory, bądź pięknych kwiatach. Wśród posadzonych roślin znalazły się: klon zwyczajny forma kulista, dąb błotny, miłorząb dwuklapowy, metasekwoja chińska, magnolia naga, magnolia Loebnera, magnolia gwiaździsta, buk pospolity, ambrowiec balsamiczny oraz róża okrywowa i trzmielina pnąca.

drzewa2

Miasto planuje dalsze uzupełnienie drzewostanu parku miejskiego i innych terenów miejskich by poprawić estetykę i powiększyć zielone płuca miasta.

UMJ