REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 11 kwiecień 2013 11:01

Komiksowe podróże po literaturze


warsztaty komiksu MBP

W dniu 16 kwietnia 2013 r. o godz. 9.00 w Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty „Komiksowe podróże po literaturze”, adresowane do gimnazjalistów z jasielskich szkół zainteresowanych rysunkiem i ekspresją obrazów.


Warsztaty poprowadzi Wojciech Birek – dr komiksologii, krytyk, publicysta i recenzent sztuki komiksowej. Wojciech Birek jest autorem wielu historii obrazkowych m.in. Naznaczony mrokiem, Miasto trędowatych, Na dworze króla Ćwieczka oraz tłumaczem z języka francuskiego takich serii jak Thorgal, Yans, Kasta Metabaronów, Incal. Jako animator Rzeszowskiej Akademii Komiksu prowadzi spotkania oraz organizuje okolicznościowe wystawy komiksowe.

warsztaty komiksu MBP


Będąc jednym z polskich autorytetów w dziedzinie historii obrazowych jest także jurorem w festiwalach i konkursach. Od wielu lat zasiada w jury konkursu na komiks, odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MBP Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin