poniedziałek, 20 czerwiec 2016 11:43

Trzy tony baterii do utylizacji Wyróżniony

Trzy tony baterii do utylizacjiPonad 3 tony zużytych baterii zebrali wychowankowie i uczniowie jasielskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.


Po raz osiemnasty Urząd Miasta w Jaśle zorganizował konkurs na zbiórkę zużytych baterii. Ogółem zebrano 3265 kg zużytych baterii i jest to, jak do tej pory, największa liczba baterii zebrana w ciągu wszystkich edycji konkursu. W konkursie wzięło udział 1219 przedszkolaków oraz 3733 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle i Zespół Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym.

Zbiórka trwała od 15 października ub.r. do 30 kwietnia br. Przynoszone przez dzieci i młodzież baterie gromadzone były w odpowiednio oznakowanych i przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Po zakończeniu konkursu zebrane baterie zostały odebrane do utylizacji przez firmę EKO-Mast Jasło na podstawie zawartego z Urzędem Miasta w Jaśle porozumienia o współpracy.

I miejsce wśród przedszkoli zdobyło Przedszkole Miejskie nr 2, a wśród szkół – Szkoła Podstawowa nr 4. Nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu zakupione zostały ze środków budżetu Miasta Jasła przeznaczonych na edukację ekologiczną.

UMJ

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin