piątek, 14 sierpień 2015 14:50

Degustacyjne warsztaty winiarskie Wyróżniony

Degustacyjne warsztaty winiarskieW ramach X Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle odbędą się organizowane przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy degustacyjne warsztaty winiarskie.

Warsztaty odbędą się 29 sierpnia w salce budynku Panorama, przy ul. PCK, a poprowadzi je Tomasz Kolecki Majewicz, uznany w środowisku sommelier, wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik finałów Mistrzostw Europy i Świata Sommelierów, autor wielu kart win. Organizatorzy proponują dwa spotkania tematyczne. O godzinie 14.00 odbędą się warsztaty pod hasłem „Stary Świat vs Nowy Świat”, podczas których omówione zostaną klasyczne odmiany winorośli i porównane wytwarzane z nich wina pochodzące z krajów europejskich i odpowiednio, powstałe w gorących klimatach innych kontynentów. Na godzinę 15.30 przewidziany jest powtórny pojedynek winny pod hasłem „Polska kontra reszta świata”, czyli warsztaty polegające na degustacji porównawczej win polskich i win tzw. światowych. Wina o podobnej stylistyce są łączone w pary i degustowane „w ciemno” przez uczestników, którzy dokonują ich oceny i przyznają punkty. Po ich podliczeniu wyłoniony zostanie zwycięzca pojedynku. Podobne warsztaty odbyły się już w ubiegłym roku, wynikiem 3-0 zwyciężyły wina od polskich producentów.

WARSZTATY

Celem organizowanych warsztatów jest edukacja uczestników i możliwość zdobycia wiedzy z zakresu degustacji i oceny wina, ale mamy nadzieję, że uczestnicy będą się jednocześnie dobrze bawić. Zapraszamy serdecznie wszystkich amatorów winnego trunku. Partnerem warsztatów winiarskich jest Miasto Jasło. Miejsce warsztatów: budynek Panorama, ul. PCK 2, poziom wysoki parter, wejście od tarasu.

Ilość miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja. Bilety w cenie 50 zł.
Więcej informacji: tel. 604-052-132