czwartek, 23 lipiec 2015 10:23

Zapłać telefonem za parking Wyróżniony

Zapłać telefonem za parkingKorzystający z płatnych parkingów w Jaśle będą mogli teraz za miejsce postojowe zapłacić telefonem. Wprowadzenie systemu mobilnych płatności ma być ułatwieniem dla kierowców.

Potwierdzenie dokonania opłaty zostanie w formie elektronicznej umieszczone na odpowiednim serwerze pozwalającym na elektroniczną weryfikację wniesionej opłaty. Kierowcy korzystający z tej formy płatności będą zobowiązani do umieszczenia naklejki operatora systemu płatności na przedniej szybie pojazdu w widocznym miejscu. Ułatwi to kontrolę płatnych stref.

Miasto, po ogłoszeniu uchwały Rady Miejskiej Jasła w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego, wybierze w trybie konkurencyjnym operatora, za którego pośrednictwem będą uiszczane opłaty za parkowanie. Za pomocą telefonu można będzie płacić najprawdopodobniej już od września br.

UMJ