poniedziałek, 20 kwiecień 2015 10:26

Motocyklisto uważaj na drodze! Wyróżniony

Motocyklisto uważaj na drodze!Rozpoczął się sezon motocyklowy.

Jest to czas wyczekiwany przez wszystkich miłośników jednośladów. Suche drogi, coraz wyższa temperatura i dłuższy dzień to warunki, które sprzyjają wyjazdom motocyklowym. Jednak ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.
Corocznie funkcjonariusze ruchu drogowego wzywani są do wypadków z udziałem motocyklistów. Wielu z kierowców jednośladów zostaje rannych, niestety niektórzy giną. Najczęstszą przyczyną takich zdarzeń jest nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przecenianie swoich umiejętności kierowania motocyklem. Nie bez winy pozostają również kierujący samochodami.
Należy pamiętać, że motocykliści za błąd na drodze płacą zdecydowanie wyższą cenę, niż kierowcy samochodów. W chwili wypadku drogowego, a nawet niegroźnie wyglądającej stłuczki, motocyklista często doznaje poważnych urazów, ponieważ chroniony jest właściwie tylko przez kask i skórzany kombinezon. Kierowcę samochodu chroni m.in. karoseria, pasy bezpieczeństwa, poduszka powietrzna.
Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji - kto jest ważniejszy.

KPP w Jaśle