REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 02 kwiecień 2015 17:44

Inauguracja jasielskiego roku jubileuszowego

banerRok 2015 jest - zgodnie z uchwałą radnych - „Rokiem Obchodów Jubileuszu 650-lecia Nadania Praw Miejskich Jasłu” przez króla Kazimierza Wielkiego. Obchody zainauguruje – 26 kwietnia br. – uroczysta msza święta i koncert w sanktuarium św. Antoniego.


Miasto planuje obchody 650-lecia w trzech głównych terminach: 26 kwietnia (w rocznicę nadania praw miejskich), 26 czerwca (przed Dniami Jasła) oraz 26 listopada (podczas uroczystej sesji podsumowującej rok jubileuszowy). Dodatkowo w ciągu całego roku organizowanych będzie wiele mniejszych uroczystości, przypominających o tym niezwykłym jubileuszu.

Pierwszym z jubileuszowych wydarzeń będzie uroczysta msza św., odprawiona 26 kwietnia br. o godz. 16 w kościele ojców Franciszkanów. Bezpośrednio po liturgii, około godz. 17, w murach świątyni odbędzie się koncert, w wykonaniu Zespołu Instrumentów Historycznych „Risonanza” i Aleksandry Szmyd – sopran. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla i Antonio Vivaldiego.

2 (1)

Szczegółowe informacje (w tym harmonogram wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta w Jaśle, instytucje, organizacje, stowarzyszenia, a także placówki oświatowe), znajdują się na stronie internetowej www.jaslo.pl

UMJ

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin