poniedziałek, 26 styczeń 2015 18:23

Odznaczeni srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”

Odznaczeni srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”Państwo Elżbieta i Tadeusz Śliwowie z Jasła zostali uhonorowani srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Ich trzej synowie Jarosław, Mariusz i Janusz pełnili nienaganną czynną służbę wojskową.

Medal przyznany przez Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka wręczył państwu Śliwom ppłk Andrzej Nykiel, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jaśle wraz z Ryszardem Pabianem, burmistrzem Jasła. Uroczyste odznaczenie odbyło się 26 stycznia br. w Urzędzie Miasta w Jaśle

Wojsko Polskie to patriotyzm, odpowiedzialność, dyscyplina i bezpieczeństwo, a mundur polskiego żołnierza to symbol honoru i oddania najwyższym wartościom. Służba Państwa synów jest tego największym dowodem, potwierdzeniem profesjonalizmu i umiejętność skutecznej realizacji zadań – czytamy w liście gratulacyjnym wystosowanym przez burmistrza Jasła do Państwa Elżbiety i Tadeusza.

Odznaczenie foto

Odznaką medalu jest okrągły złocony, srebrzony lub patynowany na brązowo medal, umieszczony jest w nim hełm rycerski w koronie, otoczony liśćmi akantu, pod nim tarcza, na której umieszczony jest orzeł wojskowy w koronie, w otoku napis ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU, na odwrotnej stronie medalu widnieje napis WOJSKO POLSKIE.

UMJ