poniedziałek, 01 grudzień 2014 00:00

Szukamy darczyńców Wyróżniony

2013-11-18 10-13-04-728569Projekt Szlachetna Paczka trwa i właśnie poszukuje ludzi, którzy chcą pomagać. Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy, że spełni 4 proste kroki: wybierze rodzinę, zaprosi znajomych, przygotuje paczkę i dostarczy ją do magazynu.


Projekt działa na terenie całej Polski, a na Podkarpaciu zlokalizowanych jest 25 rejonów, w których skupione są informację na temat potrzebujących rodzin. Jedne z nich zakończyły już w pierwszym tygodniu poszukiwanie darczyńców, lecz są takie rejony gdzie potrzebujących rodzin jest ciągle wiele. W naszej okolicy zlokalizowany jest rejon Jasło, gdzie już tylko 2 rodziny czekają na pomoc. Nasze wsparcie możemy pokazać Krosnu i Dukli, gdzie jeszcze po równo 20 rodzin czeka na pomoc.
Darczyńcą może zostać każdy i wbrew pozorom nie musi być to osoba zamożna. Wystarczy, że zgromadzi wokół siebie swoich znajomych, rodzinę, sąsiadów i wspólnymi siłami stworzą odpowiednią paczkę dla potrzebującej rodziny. Nie wiedziałam czy podołam temu zadaniu, ze względu na moje możliwości finansowe, ale postanowiłam, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ta rodzina otrzymała paczkę i udało się! Historia tej rodziny poruszyła mnie ogromnie i każdego komu ją opowiedziałam. Pomoc w przygotowaniu paczki szła z wszystkich stron, począwszy od sąsiadów, przez rodzinę i przyjaciół po znajomych z pracy. Udało się zebrać kilkanaście kartonów z żywnością, środkami czystości, ubraniami i wszystkimi potrzebnymi rzeczami. Byłam niezwykle wzruszona kiedy wolontariusz opowiadał o dostarczeniu paczki. – opowiada pani, która w ubiegłym roku była darczyńcą. Paczki w tym roku przygotowują sportowcy, celebryci, firmy, szkoły oraz osoby prywatne.
Aby zostać darczyńcą wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę. Następnie należy przygotować paczkę. Do jej robienia dobrze jest zaprosić wszystkich znajomych. Wolontariusz opiekujący się rodziną udziela wszystkich pomocnych informacji dotyczących rodziny i przygotowania paczki. Czas na jej przygotowanie wyznaczony jest do finału projektu, czyli 13-14 grudnia, kiedy to darczyńca dostarcza paczki do odpowiedniego magazynu, a stamtąd wolontariusz zawozi ją do rodziny. Po dostarczeniu informuje darczyńcę o reakcji rodziny.
W tym roku Szlachetna Paczka chce dotrzeć do około 800 rodzin na Podkarpaciu.

Magdalena Kożuszek

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin