środa, 05 listopad 2014 00:00

Kilkadziesiąt kolektorów już zainstalowanych

2014-11-03 2Blisko 50 kolektorów słonecznych już zostało zamontowanych na domach prywatnych w Jaśle w ramach projektu "Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki", w którym uczestniczy miasto.

- Z rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami wynika, że te kilkadziesiąt instalacji już przynosi pierwsze efekty. Mieszkańcy są zadowoleni z ich działania oraz podkreślają bardzo dobrą jakość urządzeń. Dodatkowo w ostatnich dniach zaczęto również montaż układów fotowoltaicznych na budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - podkreśla Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Zarządu ZGDW.

Projekt, który realizowany będzie do 2016 roku, obejmuje na terenie Jasła zakup i instalację kolektorów słonecznych na 5 budynkach użyteczności publicznej (kryta pływalnia, basen otwarty, budynek administracyjno-szatniowy przy stadionie Czarnych, Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Miejskich nr 3), zakup i instalację kolektorów słonecznych na 535 domach prywatnych oraz zakup i instalację układów fotowoltaicznych na 3 obiektach sportowych (kryta pływalnia, basen otwarty, hala sportowa). Wartość projektu dla miasta wynosi 12,1 mln zł, a dofinansowanie 8,2 mln zł.

fotowoltaika---mosir

Fotowoltaika - MOSiR

W dalszym ciągu istnieje możliwość uczestnictwa w projekcie solarnym. Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej www.jaslo.pl lub w pokoju 111 Urzędu Miasta w Jaśle, tel. 13 44 86 373.

Wartość przedsięwzięcia realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki to blisko 83 mln zł, a dofinansowanie ze Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy wynosi 75% kosztów kwalifikowanych.

UMJ