REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 30 październik 2014 00:00

Nie pozwólmy się okraść na cmentarzu

76210351W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych nasze wizyty na cmentarzach są coraz częstsze.


Dlatego Policja apeluje o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobki bliskich nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.
By nic nie zakłóciło chwil, które poświęcamy naszym bliskim zmarłym, policjanci przypominają, aby się do tego odpowiednio przygotować. Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki, ile będzie nam niezbędne do kupienia zniczy czy wiązanek. Pamiętajmy również o tym, aby pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy, w miarę możliwości trzymać w wewnętrznych kieszeniach ubrań. Na pewno utrudnimy w ten sposób złodziejowi ewentualną próbę kradzieży.
Robiąc porządki na grobach i wokół nich oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebek i innych wartościowych przedmiotów. Dobrze jest, gdy ktoś bliski lub znajomy może nam towarzyszyć na cmentarzu. Wtedy mamy większą możliwość przypilnowania naszych rzeczy osobistych.
Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, upewnijmy się, że go dokładnie zamknęliśmy (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych. W związku ze zwiększonym ruchem w obrębie cmentarzy zachowajmy szczególną ostrożność.

KPP Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin