piątek, 26 wrzesień 2014 00:00

Walka o dofinansowanie Wyróżniony

Walka-o-dofinansowanieW ubiegłym tygodniu Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jaśle, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie oraz przedstawiciel Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta uczestniczyli w spotkaniu z Komisją Europejską w Brukseli w sprawie dofinansowania dla projektu „Odbudowa urządzeń ciepłowniczych w Jaśle”.

W związku z przedłużającym się brakiem decyzji w sprawie udzielenia dofinansowania po wielomiesięcznych negocjacjach Komisja Europejska zaprosiła stronę polską na spotkanie. W jego trakcie zaprezentowano projekt i udzielono odpowiedzi na nurtujące Komisję kwestie. – Liczymy, że to spotkanie zaowocuje decyzją o przyznaniu dofinansowania, na którą czekamy już od 2010 roku. A to w końcu pozwoli na odbudowę urządzeń ciepłowniczych w 2015 roku – podkreśla A. Czernecki, burmistrz Jasła.

Złożony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej projekt dotyczy odbudowy sieci ciepłowniczej o długości 1.930,6 m oraz 18 szt. węzłów cieplnych zniszczonych podczas powodzi 2010 r. Jego wartość wynosi 5,9 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony EFRR szacowane jest na 4,1 mln zł, dotacja budżetu państwa 0,7 mln zł.

UMJ