REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 14 marzec 2013 12:16

Rozpoczynają się zapisy do przedszkoli

1

15 marca rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2013/2014.


Na terenie miasta Jasła funkcjonuje dziewięć przedszkoli publicznych oraz cztery prywatne. Dodatkowo miasto prowadzi oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Rekrutacja w przedszkolach miejskich trwać będzie do 31 marca br., w prywatnych cały czas.

Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkoli publicznych mają dzieci 5 i 6-letnie zamieszkałe na terenie miasta Jasła, które są objęte obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym. Zapisów mogą dokonywać rodzice bądź prawni opiekunowie dzieci, osobiście zgłaszając się do wybranej placówki.

- Przypominamy, że w roku szkolnym 2013/2014 obowiązkowo do przedszkoli będą uczęszczać dzieci, które w bieżącym roku kalendarzowym ukończyły, bądź ukończą 5 lat. Ponadto w tym roku po raz ostatni rodzice mają jeszcze prawo wyboru, czy sześciolatek pójdzie do przedszkola czy do 1 klasy szkoły podstawowej. W przyszłym roku dzieci sześcioletnie będą już obowiązkowo uczęszczać do klas pierwszych – informuje Wydział Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle.

W Jaśle funkcjonują również cztery przedszkola niepubliczne: Niepubliczne Bajkowe Prywatne Przedszkole, Prywatne Kubusiowe Przedszkole, Niepubliczne Przedszkole Integracyjno-Językowe „Jaś i Małgosia” oraz Społeczne Przedszkole w Zespole Szkół Społecznych w Jaśle. W tych przedszkolach zapisów można dokonywać prze cały rok bezpośrednio w placówkach bądź telefonicznie.

UMJ

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # siuy 2013-03-14 12:27
Przedszkole Miejskie nr 2 w Jaśle - polecam:)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin