piątek, 18 lipiec 2014 00:00

Ostrzeżenie o burzach z gradem w dniu 18.07.2014r.

DPP 1192Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od 2014-07-18 10:00:00 do 2014-07-18 22:00:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 25 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie opady gradu.

Burze z gradem mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych; utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem:

UPRASZA SIĘ O:

1.Dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami z gradem (pozamykanie okien, drzwi).
2.Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.
3.Usunięcie samochodów z okolic drzew.
4.Dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle