REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 15 lipiec 2014 00:00

Odznaczenia w 25-lecie odrodzenia Senatu RP

KPRP 20140704 PM 159Z okazji 25-lecia odrodzonego Senatu RP prezydent Bronisław Komorowski wręczył początkiem lipca w Pałacu Prezydenckim odznaczenia za zasługi dla transformacji i na rzecz rozwoju polskiego parlamentaryzmu.


Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Antoni Pikul, zastępca burmistrza Jasła. Zastępca burmistrza odznaczenie dostał za wybitne zasługi dla transformacji ustrojowej oraz za działalność na rzecz rozwoju polskiego parlamentaryzmu. Antoni Pikul był działaczem związkowym „Solidarności”, działał w podziemiu, także w Komitecie Obywatelskim „Solidarność”. Po 13 XII 1981 r. związany ze strukturami podziemnymi „S”, wydawca i kolporter „Biuletynu Informacyjnego”, wydawanego przez Komisję Koordynacyjną „S” w Jaśle, kolporter wydawnictw niezależnych sprowadzanych z Krakowa i Warszawy. 24 VIII – 21 XI 1982 zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym po przeszukaniu mieszkania w Jaśle przez SB. Sprawa została umorzona przez Sąd Wojskowy (stan wojenny) z powodu braku jednoznacznych dowodów winy.

fot. Piotr Molęcki/KPRP

UMJ

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin