niedziela, 10 marzec 2013 17:03

Tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia

1

Przed godz. 10 w Rzeszowie doszło do zderzenia opla i peugeota. Na miejscu zginęła 58-letnia kierująca peugeotem.

Wcześniej, po godz. 6 rano w Maleniskach w zderzeniu dwóch samochodów zginął pasażer jednego z pojazdów, a wczoraj wieczorem w Sędziszowie Małopolskim kierujący audi potrącił dwie piesze przechodzące przez przejście. Jedna z kobiet zginęła na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń.

•Do tragicznego wypadku doszło kwadrans przed godz. 10 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego i Armii Krajowej w Rzeszowie. Kierujący oplem 25-latek jadąc od strony ulicy Lwowskiej zderzył się z kierującą peugeotem, która wjechała na skrzyżowanie z ulicy Krzyżanowskiego. Życia 58-letniej kierującej peugeotem nie udało się uratować. W wypadku obrażeń doznała również pasażerka peugeota, która trafiła do szpitala.

•Policjanci pracowali na miejscu wypadku w Maleniskach. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 6. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na oblodzonym odcinku drogi 42-letni kierujący audi wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowany na poboczu renault scenic. W wyniku uderzenia pasażer scenica 56-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego zginął na miejscu. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

•Wczoraj wieczorem, przed godz. 19.30 na ulicy Wesołej w Sędziszowie Małopolskim kierujący audi potrącił dwie piesze przechodzące przez przejście. Jedna z kobiet zginęła na miejscu, druga z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Więcej o tym zdarzeniu tutaj.

Policjanci apelują o ostrożną i spokojną jazdę. Warunki na drogach województwa, zwłaszcza w nocy i nad ranem są dość trudne. Na mokrej i śliskiej nawierzchni bardzo łatwo o wypadek. Dostosujmy prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Zachowajmy też większe niż zazwyczaj odstępy między jadącymi pojazdami.

KWP