wtorek, 28 styczeń 2014 16:01

Zimowe kontrole pustostanów

minipustostan

Na terenie miasta Jasła znajduje się wiele niezamieszkałych budynków, które nierzadko stanowią miejsce schronienia dla osób bezdomnych.

Z kontroli przeprowadzonych dotychczas przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej wynika, że opuszczone zabudowania są przede wszystkim niezabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Wewnątrz opuszczonych budynków znajduje się bardzo duża ilości odpadów i śmieci, które są pozostałością po gromadzących się tam osobach. Należy zaznaczyć, że przebywanie w takich miejscach może często stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka, biorąc pod uwagę stan techniczny zabudowań.
Jak na razie funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas kontroli nie zastali osób, które mogłyby zamieszkiwać pustostany w okresie zimowym. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców miasta o zgłaszanie do naszej jednostki informacji o zauważonych osobach bezdomnych bądź potrzebujących pomocy, szczególnie w okresie zimowym. Takie osoby mogą także szukać schronienia w rejonie ogródków działkowych na strychach czy w piwnicach, dlatego bądźmy czujni!

pustostany-mirek

zbysiu-okno
Wszelkie informacje można zgłaszać pod numery telefonów:
997- Policja
986- Straż Miejska
987- bezpłatna infolinia działająca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pod jej numerem można uzyskać informacje o placówkach udzielających schronienia osobom zagrożonym wychłodzeniem.
(013) 44 643 28- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle.
(013) 44 656 02- Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło.
(013) 44 802 40- Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Jaśle (schronisko dla bezdomnych mężczyzn).

Liczymy na współpracę i zaangażowanie ze strony mieszkańców miasta. Możemy wspólnie pomóc osobom bezdomnym i potrzebującym bezpiecznie przetrwać czas zimy i niskich temperatur.

Straż Miejska w Jaśle