poniedziałek, 25 luty 2013 10:27

Odpowie za znęcanie się nad 8-miesięczną córką

7329-letni mieszkaniec Niechobrza odpowie za znęcanie się nad swoją 8-miesięczną córką.

We wtorek dziecko z poważnymi urazami głowy trafiło do rzeszowskiego szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Sąd przychylając się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie i Policji zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W środę przed południem rzeszowscy policjanci zostali powiadomieni, że do jednego z rzeszowskich szpitali trafiła niespełna 9-miesięczna dziewczynka. Stan dziecka pogarszał się, traciło przytomność. Podczas badania, na głowie niemowlęcia stwierdzono siniaki i nietypowe otarcia naskórka, a szczegółowe badania wykazały u dziewczynki krwiak śródczaszkowy. Pojawiło się podejrzenie, że dziecko mogło paść ofiarą przemocy. Policjanci dotarli do rodziców. Okazało się, że w czasie, gdy matka dziecka była w pracy, dziewczynką zajmował się jej ojciec, prywatnie partner kobiety. Wezwał karetkę widząc, że dziecko traci przytomność.

Wieczorem mężczyzna został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoją 8-miesięczną córką oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

098

,,Dziecko w ubiegłym tygodniu trafiło do jednego z rzeszowskich szpitali. Lekarze orzekli, że obrażenia jakie ma dziewczynka mogą być skutkiem pobicia i nieludzkiego traktowania. Policjanci ustalili, że ojciec dziewczynki prawdopodobnie w ostatnim okresie potrząsał dzieckiem, bił swoją córkę, a także znęcał się nad nią w inny sposób, na przykład krzyczał głośno kiedy dziecko spało. Mężczyzna miał już podobne epizody w swoim życiu, w pierwszym związku w jakim pozostawał z inną kobietą” – mówi komisarz Paweł Międlar Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, przychylając się do wniosku Policji, skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

KWP