piątek, 06 grudzień 2013 20:58

,,Mikołajkowa Niezapominajka” w jasielskim szpitalu Wyróżniony

IS IMG 15936 grudnia do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zawitali wolontariusze Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi. Fotorelacja

Odwiedzając oddział chirurgii ogólnej i onkologicznej podarowali pacjentom upominki, a nade wszystko dużo ciepła, uśmiechu i zrozumienia.
Stowarzyszenie ,,Sanitas" ma swoją siedzibę w Sanoku. To ogólnopolska organizacja, której głównym celem jest wspieranie osób walczących z chorobami nowotworowymi, ich bliskich oraz profilaktyka i edukacja zdrowotna.
- Akcja w tym roku sięga na trzy województwa, ponad dziewięć placówek, ponad 1500 upominków dla pacjentów. Odwiedzamy Poznań, Rzeszów, Gorlice, Jasło, Krosno, Przemyśl i Hospicjum Dziecięce w Rzeszowie – mówi wolontariuszka Anna Nowakowska.

IS IMG 1588

W tegorocznej Akcji Świętego Mikołaja czynnie uczestniczyło 20 osób. To wolontariusze, którzy poświęcają każdą minutę wolnego czasu, by podarować choć najmniejszy uśmiech drugiemu człowiekowi.
Stowarzyszenie ,,Sanitas" regularnie wspiera rzesza darczyńców.
-Pieniądze na prezenty otrzymujemy od naszych kochanych darczyńców, bez których akcja nie mogłaby się odbyć. Są to firmy kosmetyczne i inne zakłady pracy. Dziś rozdajemy to kosmetyki: kremy, balsamy, wody po goleniu – kontynuuje Anna Nowakowska.

IS IMG 1613

- Nasza Mikołajkowa Niezapominajka: to gest, którym chcemy dać odrobinę radości tym, którzy będąc w szpitalach z niepokojem patrzą w przyszłość. Chcemy pokazać chorym i ich bliskim, że gdzieś w przyszłości jest czas radości. ,,Mikołajkowa Niezapominajka” to dowód, że jesteśmy z nimi, że i oni kiedyś, tak jak my, będą rozdawać gesty miłości i wiary w wyzdrowienie- czytamy w folderze informacyjnym stowarzyszenia

Kilka słów o ,,Sanitas"
- Jesteśmy grupą osób, na których choroba nowotworowa pozostawiła swój ślad. Niektórych z nas dotknęła osobiście, inni zaś wspierali swoich bliskich, którzy walczyli z rakiem. Niektórych już nie ma wśród nas. Zrzeszamy ludzi, dla których istotna jest pomoc i działanie na rzecz drugiego człowieka.
Wiele wydarzeń, które działy się wokół nas, zaowocowało utworzeniem Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi ,,Sanitas”.
Działamy od 2011 roku. Patronat nas Stowarzyszeniem objął Burmistrz Miasta Sanoka.
Naszym głównym celem jest edukacja szeroko pojętej profilaktyki nowotworowej oraz udzielenie wsparcia dla osób będących w trakcie lub po chorobie i ich rodzinom, niezależnie od płci, czy umiejscowienia choroby – Stowarzyszenie ,,Sanitas”

Anna Dziura