piątek, 29 listopad 2013 18:31

Możliwości transportu kolejowego

IS spotkanie Cargo - popZ inicjatywy Burmistrza Miasta Jasła i Senatora RP Stanisława Koguta oraz w porozumieniu z Prezesem Zarządu PKP CARGO S.A., w Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się dzisiaj (28 listopada), spotkanie czołowych jasielskich firm zainteresowanych towarowym transportem kolejowym z członkami dyrekcji PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki.

Celem spotkania było rozpoznanie nowych możliwości związanych z transportem kolejowym towarów, surowców i półproduktów niezbędnych do ich wytworzenia przez firmy działające na terenie Jasła w związku z kompleksowym remontem linii kolejowych nr 106 Rzeszów – Jasło i nr 108 Stróże – Krościenko.

Obecni na spotkaniu członkowie dyrekcji PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki: Jacek Fotyma – Dyrektor Zakładu i Zbigniew Skalny – Zastępca Dyrektora ds. handlowych, zaprezentowali profil Spółki i jej ogólną ofertę, odpowiadali na pytania przedsiębiorców oraz zobowiązali się do przesłania każdej firmie propozycji współpracy dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Podsumowując spotkanie burmistrz Andrzej Czernecki stwierdził potrzebę rozpoznania możliwości rozbudowy stacji Jasło-Towarowa i stworzenia na jej terenie centrum logistycznego, spełniającego potrzeby jasielskich firm. Spotkanie zakończyły rozmowy bilateralne przedsiębiorców.

UMJ