środa, 20 listopad 2013 19:04

Polwax nagrodzony Wyróżniony

dgsW kategorii Zarządzanie Najwyższej Jakości, Spółka została uhonorowana Srebrnym Godłem w VII edycji konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2013.

To ogólnopolski program konkursowy, realizowany pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Klubu Polskie Forum ISO 9000 i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: QI product – produkt najwyższej jakości, QI services – usługi najwyższej jakości oraz QI order – zarządzanie najwyższej jakości
Podstawowym celem konkursu jest promocja instytucji, producentów i usługodawców, a przede wszystkim wytwarzanych przez nich wyrobów i usług o najwyższych parametrach jakościowych, a tym samym zwiększanie ich konkurencyjności na rynku polskim, europejskim i światowym.

da

Spółka POLWAX, to największy polski i jeden z wiodących w Europie producentów i dystrybutorów parafin rafinowanych i odwanianych. Spółka posiada dwa centra produkcyjno-logistycznymi w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle. Wyroby Polwax-u znajdują liczne zastosowania w przemyśle m.in. drzewnym, gumowym, papierniczym oraz w procesie produkcji nawozów sztucznych. Spółka, wykorzystując osiągnięcia własnego biura badań i rozwoju, koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych produktów dla innych gałęzi przemysłu, co umożliwia jej ekspansję na nowe rynki zbytu. Polski rynek różnego rodzaju parafin od kilku lat szacowany jest na poziomie 160 – 180 tysięcy ton rocznie. Przy obrotach rzędu 260 milionów złotych spółka kontroluje około 30% tego rynku.

Witold Rosner
Forhang - Silesia