REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 29 październik 2013 13:09

,,Posadźmy drzewa, bez nich żyć się nie da” – akcja edukacyjna w Jaśle

akcjaPopularyzowanie wśród mieszkańców Jasła roli zieleni w kształtowaniu lokalnego klimatu, to główne założenia akcji edukacyjnej „Posadzimy drzewa, bez nich żyć się nie da”.


,,Głównym impulsem do zorganizowania tej akcji był wzrost zanieczyszczeń w okresie jesienno-zimowym” – mówi Agata Koba rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

akcja


Miasto Jasło chce przystąpić do programu kontroli nad zanieczyszczeniami, a wypełnione przez mieszkańców ankiety pozwolą zdobyć potrzebne informacje. ,,Chcemy uczulić mieszkańców na to, że zdrowe i czyste powietrze zależy od tego jak dużo zieleni wokół siebie mieć będziemy. Chcemy również dowiedzieć się, czym nasi mieszkańcy opalają w piecach, gdyż zauważamy w okresie grzewczym większe zanieczyszczenie powietrza” – dodaje rzecznik

akcja


Na terenie Jasła obowiązuje zatwierdzony uchwałą sejmiku Wojewódzki Program Ochrony Powietrza obejmujący strefę podkarpacką. Zobowiązuje on do przeprowadzenia akcji edukacyjnej wśród mieszkańców o zagrożeniach jakie wynikają ze spalania różnego rodzaju paliw.
Elementem pośrednim akcji jest wypełnienie krótkiej ankiety. Tomasz Kołcz kierownik z Wydziału Ochrony Środowiska zaznacza, iż dzięki wypełnionym ankietom uzyskane informacje pozwolą podjąć odpowiednie działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza.
,,Mając dane od mieszkańców jesteśmy zobowiązani do stworzenia naszego jasielskiego programu” – mówi Tomasz Kołcz

akcja


Każdy z uczestników akcji, który wypełni ankietę otrzyma sadzonkę (drzewko lub krzew). Do wyboru są: świerk serbski, wierzba japońska, tuja szmaragd, cyprysik groszkowy, jałowiec kolumnowy.

Anna Dziura

 

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin