sobota, 19 październik 2013 20:49

Wystartował Jasielski Uniwersytet Dziecięcy! Wyróżniony

JUDRozbudzenie w dzieciach chęci do poznawania świata, zdobyta wiedza i zachęta do zadawania trudnych pytań – to cele, jakie stawiają sobie organizatorzy Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. FOTORELACJA

Żądne wiedzy maluchy po raz czwarty zainaugurowały rok akademicki 19 października w Wyższej Szkole im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle.
-Ten pomysł, ta idea świetnie się przyjęły w naszym mieście. Nowy rok akademicki rozpoczyna 120 młodych studentów – mówił w swoim wystąpieniu burmistrz miasta Andrzej Czernecki.

JUD

Podczas uroczystości studenci złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali indeksy.
Dzieci nie kryły swojego zadowolenia, gdyż cieszący się coraz większym powodzeniem uniwersytet w tym semestrze przygotował mnóstwo atrakcyjnych zajęć.

JUD

- Na zajęciach chciałabym się dowiedzieć dużo rzeczy z historii, biologii, astronomii i przyrody – mówiła mała studentka Kinga. Z kolei Karolina, która po raz pierwszy uczestniczy w tego typu zajęciach chce poznać jak najwięcej informacji o zwierzątkach.
Projekt realizowany jest w związku z programem ,,Postaw na rodzinę”. Patronat nad projektem sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Anna Dziura