czwartek, 05 wrzesień 2013 18:18

Rusza budowa drogi KDL 1 – połączenie terenów inwestycyjnych z ul. Przemysłową

Budowa drogiMiasto przekazało dzisiaj plac pod budowę drogi KDL 1 wykonawcy robót - firmie BOGBUD z Rymanowa. Firma wygrała ogłoszony przez Miasto przetarg, a wartość inwestycji wynosi 1 mln 800 tys. zł.

Droga o długości 695 metrów łączy ulicę Przemysłową z terenami inwestycyjnymi, na których powstaną nowe inwestycje i tym samym nowe miejsca pracy. Jest to pierwsza część realizacji inwestycji i obejmuje wykonanie robót ziemnych wraz ze wzmocnieniem gruntu oraz odwodnienie drogi (kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikiem retencyjno-odparowującym). Planowany termin realizacji zadania przypada na koniec roku kalendarzowego.

Pozostała część robót związana z konstrukcją drogi planowana jest do realizacji w pierwszym półroczu 2014 roku po wcześniejszym przeprowadzeniu procedury przetargowej.

UMJ