niedziela, 01 wrzesień 2013 01:28

W Jaśle trwają VIII Międzynarodowe Dni Wina Wyróżniony

Dni winaNajwiększa w Polsce impreza winiarska ściągnęła do naszego miasta rzesze miłośników wina. FOTORELACJA

Prezentacje, degustacje win cieszą się dużym zainteresowaniem. Swoje trunki prezentuje ponad 30 właścicieli winnic z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.
Na stoiskach wystawienniczych można zakupić sprzęt winiarski, poznać polskie i zagraniczne wina, jak również porozmawiać ze specjalistami.
Specjały kuchni regionalnej, muzyka ludowa, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji.

dni wina

Dzień absolutnie wyjątkowy. Taka liczba winiarzy, taka liczba gości nie często się zdarza. Dzisiejsza impreza ma status wysokiej rangi – podkreśla burmistrz miasta Andrzej Czernecki

dni wina

Jasło będące stolicą polskiego winiarstwa może poszczycić się dobrymi winami, które doceniają i wręcz poszukują koneserzy.
Podczas tegorocznych Dni Wina degustacja odbywa się w nowo wyremontowanej hali na Zielonym Rynku.
Natomiast w Aptece Łukasiewicza odbywają się warsztaty winiarskie.

dni wina

Uczestnicy tych warsztatów wzbogacają swoją wiedzę, jak również degustują najlepsze wina. Jak informują nas organizatorzy, zainteresowanie warsztatami jest ogromne. Bilety zostały wyprzedane z dużym wyprzedzeniem, a to może świadczyć tylko i wyłącznie o tym, że ciekawych sztuki winiarstwa jest coraz więcej.

Anna Dziura