piątek, 19 lipiec 2013 23:43

,,Munduru nie zdejmę, broni nie złożę”. IV Memoriał Kawaleryjski

miastojaslo MG 0047Pod naszym patronatem Po raz czwarty na łąkach hubalowych odbędzie się memoriał kawaleryjski Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

W jego ramach przewidziano Galicyjski Turniej Jeździecki z konkursem skoków przez przeszkody, prezentację wyszkolenia kawaleryjskiego, konkurs władania szablą i lancą konno oraz widowisko historyczne. Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie, bo udział w turnieju jeździeckim zapowiedzieli zawodnicy z różnych stron kraju między innymi z województwa lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć obozowisko kawaleryjskie, a zwieńczeniem memoriału będzie widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych pod nazwą „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę”.

memoriał

Zapraszamy 27 i 28 lipca (sobota i niedziela) na łąki hubalowe przy ulicy Sroczyńskiego za szpitalem, dojście od ul. Konopnickiej, dojazd od strony sklepu „Kaufland”. Widowisko historyczne - niedziela godz. 16.30. Wstęp wolny.

memoriał

Organizatorem imprezy jest Podkarpackie Towarzystwo Konne Szwadronu Podkarpacie, współorganizatorami memoriału są: Miasto Jasło, Powiat Jasielski. Partnerem wydarzenia jest Grupa LOTOS.

UMJ

ZAHURT JASŁO