czwartek, 27 czerwiec 2013 18:36

Tragiczny nieszczęśliwy wypadek Wyróżniony

Tragiczny nieszczęśliwy wypadekPolicja i prokuratura wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w gminie Nowy Żmigród. Śmigło silnika paralotni uderzyło w głowę czteroletniego chłopca. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

Dziś przed godziną 13 dyżurny jasielskiej komendy został powiadomiony, że do ośrodka zdrowia w Nowym Żmigrodzie zostało przywiezione dziecko z obrażeniami głowy doznanymi wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że do zdarzenia doszło na jednej z prywatnych posesji w gminie Nowy Żmigród. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że 44-letni mężczyzna w pobliżu domu uruchomił silnik służący do napędu paralotni. W pewnej chwili do urządzenia podszedł jego czteroletni syn, którego śmigło uderzyło w głowę.
Dziecko z obrażeniami zostało przewiezione przez dziadków do gminnego ośrodka zdrowia, skąd trafiło do szpitala. Ojciec chłopca, gdy zobaczył co się stało pobiegł w pobliskie zarośla i tam odebrał sobie życie.
Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

KPP w Jaśle