Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 24 luty 2023 09:53

Ponad 15 mln złotych na Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy

Ponad 15 mln złotych na Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury  w TrzcinicyPowiat jasielski wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację inwestycji pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Kwota dofinansowania wynosi 13 950 000 zł, co stanowi 90% wartości inwestycji. Pozostałe 10%, czyli 1 550 000 zł uzupełni wkład Powiatu Jasielskiego.
Inwestycja zakłada budowę hali sportowej o wymiarach 50 x 30m z zapleczem sanitarno-szatniowym, o konstrukcji łukowej z drewna klejonego, z pokryciem membranowym. Hala będzie posiadać wielofunkcyjne boisko służące do piłki ręcznej, piłki siatkowej, fusbalowej, koszykówki i tenisa oraz bieżnię lekkoatletyczną.

W obrębie planowanej inwestycji zlokalizowany jest stadion, na którym odbywają się zawody z dyscyplin lekkoatletycznych. Z istniejącej infrastruktury sportowej, stadionu i bieżni wewnątrz budynku, korzysta młodzież, która osiąga liczne sukcesy sportowe. W 2008 r. Jolanta Wójcik, zawodniczka ULKS „Technik" Trzcinica, biegła w sztafecie 4 x 400 m reprezentując Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Zadanie obejmuje również rozbudowę wraz z przebudową kompleksu budynków internatu, stołówki i łącznika. Budynki te zostaną poddane termomodernizacji i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach rozbudowy łącznika powstaną szyby windowe, zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz przebudowany dach na budynku stołówki. Na parterze będą pomieszczenia recepcji, szatnie i zaplecze socjalne. Natomiast na wyższych piętrach powstaną pokoje mieszkalne z własnymi łazienkami. Obiekt będzie dysponował 50 miejscami noclegowymi, docelowo zaś będzie ich ok. 250. Planowana jest także budowa całorocznego lodowiska i strzelnicy.

ponad 15 mln 2
Warto zaznaczyć, że projekt zakłada wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, w celu osiągnięcia jak najwyższej efektywności energetycznej budynku. Ośrodek będzie posiadał instalacje fotowoltaiczne o mocy ok. 90kW
Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy ma służyć do treningów, obozów i zgrupowań sportowych i kulturalnych. Obecnie budynki wraz infrastrukturą nie spełniają wymaganych standardów technicznych.
Poza wspomnianą przebudową zostanie również nowocześnie zagospodarowany teren (chodniki, parkingi, oświetlenie). Dobrze zorganizowane zaplecze wraz z wykorzystaniem istniejącej bazy sportowej pozwoli w pełni wykorzystać walory turystyczne i sportowe obiektu. Powstający ośrodek będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dla oferty turystycznej znajdującego się w niedalekiej odległości Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja.

ponad 15 mln 3
Młodzież i sportowcy z powiatu jasielskiego i spoza powiatu, zyskają doskonałe warunki do treningów i kształtowania kultury fizycznej. Ponadto zwiększą się możliwości w zakresie organizowania i promowania wydarzeń sportowych o znaczeniu krajowym i międzynarodowym.

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas