Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 14 październik 2022 17:11

Ścieżka rowerowa widmo!

sciezka rowerowaCo z drogą dla rowerzystów przy ul. Czackiego?

Miała łączyć MOSiR z Ogródkiem Jordanowskim, a podzieliła Starostwo Powiatowe w Jaśle i Urząd Miasta. Ścieżka rowerowa przy ul. Czackiego w Jaśle, która choć jest, to nie można z niej korzystać.

Zaklejone taśmami oznakowania ścieżki, są jak poziome straszaki, sygnalizujące rowerzystom, że w Jaśle znowu, ktoś czegoś nie dopilnował, a może ktoś czepia się czegoś na siłę? Pomysł budowy ścieżki rowerowej na ul. Czackiego, choć początkowo budził spore kontrowersje, to ostatecznie przypadł do gustu mieszkańcom Jasła. Niestety zbyt długo nie nacieszyli się oni z tego rozwiązania.
W związku z niespodziewanym wyłączeniem z użytku ścieżki rowerowej przy ul. Czackiego w Jaśle skierowaliśmy zapytanie do jasielskiego magistratu o przyczynę owego posunięcia.

Budowa ścieżek rowerowych to inwestycja, jaka została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego”.
- Kwestie regulujące korzystanie przez rowerzystów z chodnika reguluje ustawa Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2022 r. , poz. 988 z poźn. zm.) - informuje Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jasła.

- Organ nadzorujący, pomimo wydania pozwolenia na budowę, zaświadczenia uprawniającego Miasto Jasło do rozpoczęcia robót budowlanych oraz pozytywnego uzgodnienia przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle, zakwestionował przedłożony projekt stałej organizacji ruchu na w/w odcinku – informuje rzecznik prasowy UMJ.

Polecenie usunięcia oznakowania zostało dokonane na podstawie wezwania z dnia 25.08.2022 r (data dostarczenia do urzędu: 12.09.2022 r.) do doprowadzenia organizacji na drodze do zgodności z zatwierdzoną organizacja ruchu, podpisanego przez Starostę Jasielskiego Adama Pawlusia – kontynuuje Agata Koba.

5.10.2022 r. złożono nowy projekt organizacji ruchu uwzględniający uwagi organu zarządzającego ruchem. W magistracie zapewniają, że obecnie czekają na informację w tej sprawie.

Dla przypomnienia koszty projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego”, w ramach którego między innymi wykonano ścieżkę rowerową, wynoszą one:

- Wartość projektu 17 732 387,95 zł
- dofinansowanie 9 407 201,81 zł
- termin realizacji od 01.08.2019 r.

Podczas gdy inne miasta w Polsce, przodują w ilości czynnych ścieżek rowerowych, Jasło jak zwykle na szarym końcu. Co z przestrzenią dla rowerzystów? Czy przyjazny dla klimatu transport nie powinien być priorytetem?

Redakcja

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas