Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 09 sierpień 2022 10:27

Planujesz kupno mieszkania ? Porównaj mieszkanie z drugiej ręki z mieszkaniem od dewelopera.

Planujesz kupno mieszkania?Kupno mieszkania to często największa inwestycja w naszym życiu.

Jeśli podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania na własność, musisz jeszcze zastanowić się, czy wolisz całkiem nowe mieszkanie od dewelopera, czy mieszkanie z drugiej ręki. Jakie są różnice?

Mieszkanie od dewelopera
Nowe mieszkanie prosto od dewelopera to nie tylko prestiż. Po zakupie takiego lokalu masz pewność, że nie zostały przed Tobą ukryte żadne wady, awarie ani zniszczenia. Wszystkie instalacje są nowe i nie musisz się o nie martwić, ani przeprowadzać inspekcji. Mało tego, obecnie buduje się bloki mieszkalne coraz częściej wyposażone w instalacje nowej generacji, co oznacza że życie w nich będzie wiązało się z oszczędnościami, np. energii.
Zakup mieszkania od dewelopera daje nam większe pole do wyboru. W przypadku nowo budowanego bloku masz możliwość wyboru konkretnego mieszkania, tego na którym piętrze zamieszkasz, jak duży będzie balkon i z której strony będziesz miał okna. Na wczesnym etapie możesz również wprowadzić zmiany do układu ścian. Kiedy dostaniesz już swoje klucze do takiego mieszkania jest ono jak czysta karta i wyłącznie Ty decydujesz, jak je urządzisz, więc będzie ono zgodne z Twoimi upodobaniami. Najnowsze oferty sprzedaży mieszań https://www.ogloszenia24m.pl/

Czy kupno od dewelopera ma jakieś wady? Otóż jednym z uprzykrzających życie czynników jest tak zwana “papierologia”. Proces zakupu od dewelopera najczęściej wiąże się z długim oczekiwaniem, zwłaszcza jeśli wybierzesz mieszkanie na wczesnym etapie budowy.

Mieszkanie z drugiej ręki
Mieszkania odkupywane od poprzednich właścicieli są bardzo zróżnicowane. Różnią się wielkością, lokalizacją ale od mieszkań deweloperskich odróżnia je przede wszystkim wiek. To w jakim jest ono stanie zależy od roku jego budowy oraz poprzednich właścicieli i ich podejścia do swojego miejsca zamieszkania.
Dużym plusem mieszkań z rynku wtórnego jest ich lokalizacja. Kupno mieszkania w centrum miasta od dewelopera jest praktycznie niemożliwe, ponieważ nowe osiedla budują się na dużych obszarach na obrzeżach miast lub przedmieściach. Jeśli marzy Ci się mieszkanie w ścisłym centrum będziesz musiał poszukać wśród ogłoszeń osób prywatnych.

W mieszkanie w którym ktoś wcześniej mieszkał nie zawsze będziesz musiał zainwestować tak dużo jak w nowe, które dostajesz w stanie surowym. Jeżeli poprzedni właściciel o nie dbał, a Ty nie masz wygórowanych wymagań i nie szukasz niestandardowych rozwiązań bardzo możliwe, że zamieszkasz w nim od razu po zakupie, co jest niemożliwe po zakupie od dewelopera.

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas