Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 21 marzec 2022 14:06

Policjanci włączyli się we wsparcie rodzin ukraińskich policjantów

policja dla ukrainyPolicjanci i pracownicy jasielskiej komendy policji oraz członkowie Stowarzyszenia IPA Region Jasło aktywnie włączyli się w niesienie pomocy


i wsparcie rodzin ukraińskich policjantów, przebywających w ośrodku szkolno-wypoczynkowym w Polańczyku.

W związku z wydarzeniami na terenie Ukrainy i napływającymi do Polski uchodźcami, w całym kraju organizowane są zbiórki darów przeznaczonych dla obywateli Ukrainy. Oprócz indywidualnych form pomocy funkcjonariusze jasielskiej komendy w minionym tygodniu zorganizowali także wewnętrzną zbiórkę, by wesprzeć rodziny ukraińskich policjantów przebywające w Polańczyku. W akcję pomocy aktywnie włączyli się także członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło. W ten sposób dzięki zaangażowaniu wielu osób zebrano sporą ilość niezbędnych rzeczy, między innymi żywność z długim terminem przydatności, środki czystości i higieny osobistej, artykuły dla dzieci, słodycze, wodę, soki, ubrania, gry planszowe, pluszaki, puzzle, kredki, kolorowanki oraz niezbędny do przygotowywania posiłków sprzęt AGD.

Początkiem marca policjanci i pracownicy jasielskiej komendy odpowiedzieli także na apel o wsparcie kolegów służących w ukraińskiej Policji. Kierowani odruchem serca i poczuciem solidarności włączyli się w zbiórkę środków finansowych prowadzoną przez Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Zebrane pieniądze przeznaczono na zakup środków ochrony osobistej oraz opatrunkowych dla ukraińskich policjantów. Jasielscy policjanci zebrali na ten cel ponad 10 tys. złotych. Środki przeznaczone na wsparcie pochodzą z ich własnych pieniędzy. Zostały wpłacone na konto zbiórki tak, by jak najszybciej potrzebne wyposażenie i środki trafiły do potrzebujących wsparcia ukraińskich funkcjonariuszy.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, które okazały dobre serce i przekazały dary dla potrzebujących.

pw

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas