Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 11 marzec 2022 18:04

Niebawem 9 nowych autobusów niskoemisyjnych na drogach powiatu jasielskiego

Umowa na zakup 9 autobusów niskoemisyjnych podpisanaUmowa na zakup 9 autobusów niskoemisyjnych podpisana


W siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę na zakup 9 nowych autobusów niskoemisyjnych. Autobusy zostaną zakupione w ramach projektu „Zakup taboru niskoemisyjnego do obsługi transportu publicznego realizowanego przez Powiatowo – Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim w ramach Rządowego Programu Polski Ład”.

Zakup nowych autobusów ma przyczynić się do poprawy i odmiany sytuacji komunikacyjnej w powiecie jasielskim, dlatego już jesienią tego roku, na trasy powiatu jasielskiego ma wjechać 9 niskoemisyjnych autobusów Iveco Bus.


9 nowych autobusów niskoemisyjnych w powiecie jasielskim


W ramach Rządowego Programu Polski Ład, Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim złożył wniosek o dofinansowanie zakupu autobusów.
-10 sierpnia 2021 roku złożono wniosek na kwotę 6 700500 zł i otrzymaliśmy dofinansowanie na kwotę 5 697 975 zł – mówi starosta jasielski Adam Pawluś. Starosta w swojej wypowiedzi zaznaczył, że nie ma w powiecie takich miejscowości, w których byłoby wykluczenie komunikacyjne i jest to dla powiatu ogromny sukces.

Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim

Podpisana dla PGZK Jasiel Sp. z o.o. umowa to wielkie wydarzenie w powiecie jasielskim.
- Przy tym dofinansowaniu mamy nowy tabor w wysokim stopniu unowocześniony. Są to zupełnie nowe autobusy i komfort jazdy jest całkiem inny. Spółka dysponuje oczywiście samochodami kilku, kilkunastoletnimi i tabor jest wymieniamy systematycznie, nie na nowe, tylko używane pojazdy – informuje Stanisław Pankiewicz Przewodniczący Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim

Zdiagnozowane potrzeby komunikacyjne
Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim jest organizatorem przewozów na terenie całego powiatu jasielskiego. Obsługiwane jest 10 gmin i miasto Jasło. Codziennie z transportu publicznego korzysta około 6 tysięcy pasażerów, więc jak na powiat jest to spora liczba.

Radosław Pankau z firmy Iveco Bus podkreślał, że takie działania, jakie podjął Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny należy doceniać.
- Nasze pojazdy są najpopularniejszymi pojazdami w Europie. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią komfort, korzystając z naszych ekologicznych autobusów, a przewodnik korzyści płynące z oszczędności -informuje Radosław Pankau.

Radosław Pankau z firmy Iveco Bus

Swojego zadowolenia nie krył również Arkadiusz Pawlos piastujący stanowisko prezesa firmy PGZK-Jasiel Sp. z o.o.
- Myślę, że dla nas wszystkich, a przede wszystkim mieszkańców będzie to duży skok do przodu. Jakość tych autobusów i wygoda podróżowania spełnią największe oczekiwania nawet wybrednych pasażerów- zaznaczał.

Bez środków zewnętrznych ani rusz
Poprawa jakości samochodów ma ogromne znaczenie dla powiatu jasielskiego.
Grzegorz Bara, wiceprzewodniczący Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w powiecie jasielskim informuje, że bez udziału środków z Polskiego Ładu nie byłoby stać związku na tak potężną inwestycję. Podkreśla, że w ostatnim czasie wspólnie ze starostą Pankiewiczem podpisali umowę na 12 mln zł w ramach Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych i pieniądze z tego źródła trafią do samorządów. Pełen optymizmu zapewnia, że szykują się kolejne działania i aplikowanie o kolejne wymiany w taborze.

Zakup niskoemisyjnych autobusów to ważne elementy i potrzebne działania w powiecie. Doskonalenie jakości i funkcjonalności transportu publicznego powinno zapewniać nie tylko komfort podczas użytkowania, ale również wysoki efekt ekologiczny.
Uzyskane w wysokości 85% dofinansowanie jest bardzo potrzebne, a przedstawiciele powiatu jasielskiego zapewniają, że zamierzają w przyszłości w dalszym ciągu zabiegać o wsparcie zewnętrzne.

Arkadiusz Pawlos prezes PGZK-Jasiel Sp. z o.o.


Stanisław Pankiewicz Przewodniczący Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim


Grzegorz Bara, wiceprzewodniczący Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w powiecie jasielskim

Redakcja miastojaslo.pl 

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas