Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 02 marzec 2022 15:56

JASŁO DLA SAMBORA I TRUSKAWCA!

jaslo dla sambora 1Pomagamy Ukrainie!


W obliczu toczącej się wojny na Ukrainie, staramy się pomóc naszym atakowanym sąsiadom ze wschodniej granicy. W tym czasie szczególnie bliskie naszemu sercu są również miasta partnerskie Jasła - Sambor i Truskawiec.

Jesteśmy w bieżącym kontakcie z władzami Sambora i Truskawca. Z ostatnich informacji wynika, że obecnie na ich terenie nie są prowadzone działania wojenne, jednak samorządy te wspierają inne ukraińskie miasta, z Sambora wysyłana jest różnorodna pomoc rzeczowa m.in. do Kijowa. Natomiast do Truskawca trafiają osoby z innych miast, które nie chcą opuszczać kraju. W miastach tych brakuje wielu podstawowych rzeczy, gdyż nie ma nowych dostaw do sklepów.

Stąd też na płycie rynku od 3 marca (czwartek) do 6 marca (niedziela) w godz. 10 – 18 organizujemy przy współpracy z PCK Oddział w Jaśle, zbiórkę następujących rzeczy (nowych), według potrzeb zgłoszonych przez nasze miasta partnerskie.

Są to:
- materace (dmuchane) z pompką
- karimaty, śpiwory
- koce, koce termoizolacyjne, poduszki, kołdry
- pościel, ręczniki
- produkty higieniczne i kosmetyczne (w tym dla dzieci i niemowląt)
- leki i środki opatrunkowe: bandaże, waty, gazy, opaski uciskowe, opaski medyczne, taśmy tkankowe, taśmy samoprzylepne bakteriobójcze, rękawiczki jednorazowe, antyseptyki, płyny o działaniu antybakteryjnym, wodę utlenioną, chlorheksydynę, tabletki do dezynfekcji wody, środki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe
- latarki, baterie
- żywność długoterminową, konserwy, suszone owoce

Ci, którzy nie będą mogli wspomóc Sambor i Truskawiec rzeczowo, będą mogli zrobić to finansowo. Przy namiocie stał będzie wolontariusz z puszką PCK. Z zebranych środków kupione zostaną potrzebne rzeczy.

Wiemy, że i tym razem możemy liczyć na wielkie serce naszych mieszkańców.
Do zobaczenia na jasielskim rynku!

Uwaga: Wszystkie zebrane w czasie zbiórki dary zostaną odpowiednio posegregowane i przetransportowane na granicę, gdzie zostaną bezpośrednio odebrane przez nasze miasta partnerskie.

Sambor i Truskawiec przekazały ogromne podziękowania i wdzięczność za okazane wsparcie, nie tylko to rzeczowe i finansowe, ale przede wszystkim za pamięć. Jednocześnie pozdrawiają wszystkich jaślan.


 

POMOC UKRAIŃCOM PRZEBYWAJĄCYM W JAŚLEPrzypominamy, że Ukraińcy przebywający w naszym mieście mogą liczyć na wsparcie:
- rzeczowe: Polskie Czerwony Krzyż Oddział w Jaśle, ul. Wincentego Pola 41, tel. 134464723; 660 306 918; lub e-mail:
- informacyjno-organizacyjne: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMJ pod numerem telefonu: 13 44 86 348.
- wsparcie wolontarystyczne: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle tel. 134437007 lub 573112296 w godz. poniedziałek: 7.30 -17.00; wtorek-czwartek: 7.30 -15.30; piątek 7.30-14.00.
- edukacja przedszkolna i szkolna (dzieci w wieku 7-14): Wydział Oświaty UMJ, ul. Rynek 12 , tel. 13 44 86 335.
- bezpłatne zajęcia dla dzieci: Jasielski Dom Kultury (4 marca – zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, 7 marca – kącik zabaw dla najmłodszych i 9 marca – kino z bajkami: w godz. 15-17) informacje: 13 443 5150 i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle (m.in. dostęp do komputerów i internetu, książki, pomoc w nauce języka polskiego, miejsce do wspólnego spędzenia czasu) tel. 13 446 2602

Osoby, które przyjęły obywateli Ukrainy, a także cudzoziemcy wjeżdżający na Podkarpacie mogą kontaktować się z infolinią Wojewody Podkarpackiego pod numerem: 800 100 990. Można również dzwonić pod nr telefonu podany na stronie www.gov.pl  +48 47 721 75 75.

jaslo dla sambora 2

Urząd Miasta w Jaśle

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas