Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

poniedziałek, 28 luty 2022 16:25

Strażacy z Powiatu Jasielskiego pomagają strażakom z Ukrainy!

Strażacy pomagająW odpowiedzi na Apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o pomoc dla strażaków z Ukrainy

i ich wsparcie poprzez uzupełnienie sprzętu, Strażacy z Powiatu Jasielskiego zorganizowali niezwłocznie akcje pomocową, do której włączyło się kierownictwo i funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Jaśle oraz strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Jasielskiego.

28 lutego 2022 roku, po segregacji sprzętu dostarczonego z jednostek OSP, z siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle na pomoc ukraińskim strażakom wyjechały trzy ciężkie samochody załadowane sprzętem pożarniczym, zebranym w Powiecie Jasielskim.
Wśród zgromadzonego sprzętu były m.in. : motopompy, węże pożarnicze, prądownice, hełmy, torby medyczne wraz z wyposażeniem, odzież, obuwie specjalne.
Za tak liczny odzew, zaangażowanie, zbiórkę sprzętu i niesienie pomocy strażakom z Ukrainy, Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował strażakom z powiatu jasielskiego.

Strażacy pomagają

Powiat Jasielski