poniedziałek, 20 maj 2013 14:18

Zginął przygnieciony przez drzewo Wyróżniony

Zginął przygnieciony przez drzewoPolicjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec. Przygniecione przez drzewo ciało mężczyzny znaleziono na terenie lasu w Potakówce. Zwłoki zabezpieczono do dalszych badań.

Wczoraj po południu, dyżurny komendy został zawiadomiony o znalezieniu zwłok w Potakówce. Przygniecione przez drzewo ciało człowieka zauważyło spacerujące po lesie małżeństwo. Obok nieżyjącego mężczyzny leżała pilarka łańcuchowa i drugie z wyciętych drzew.
Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z grupy operacyjno-dochodzeniowej. W czynnościach uczestniczył również prokurator i biegły lekarz sądowy. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady, ustalili tożsamość zmarłego. Jest nim 43-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna do lasu wybrał się dzień wcześniej. Prawdopodobnie podczas wyrębu jedno z upadających drzew uderzyło pokrzywdzonego, który zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono celem przeprowadzenia dalszych badań.
Obecnie trwają policyjne czynności mające na celu ustalenie okoliczności śmierci mężczyzny.

KPP w Jaśle