Jasło

Fotograf ślubny Jasło Krosno

czwartek, 09 grudzień 2021 10:15

Świąteczne bombki z hasłami profilaktycznymi trafiły do szkół – RAZEM stroimy Jasło na święta!

bombka 2Osiem szkół podstawowych, które brały udział w konkursie na najciekawsze hasła profilaktyczne promujące życie bez uzależnień,

otrzymało świąteczne bombki z zaproponowanym przez uczniów mottem. Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Uczniowie jasielskich szkół przedstawili propozycje swoich haseł, które zachęcają do życia bez środków odurzających: narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy nikotyny. Komisja wybrała najciekawsze hasła, zgłoszone przez szkoły (po jednym z każdej placówki). Nagrodą w konkursie była indywidualna bombka, w formacie XXL, z wybranym hasłem profilaktycznym.

Dzisiaj uczniowie wraz z opiekunami odebrali gratulacje i drobne upominki, a świąteczne bombki trafiły do szkół. Teraz każda z nich ozdabiać będzie inną placówkę. RAZEM stroimy Jasło na święta!

bombka 1

Lista haseł profilaktycznych promujących życie bez uzależnień:
Szkoła Podstawowa nr 1 - Na imprezach wolny bądź – bez używek w życiu rządź!
Szkoła Podstawowa nr 2 - Nie siedź w sieci, gdy na zewnątrz słońce świeci!
Szkoła Podstawowa nr 4 - Nie piję, nie palę i takie życie chwalę!
Szkoła Podstawowa nr 6 - Uzależnienia to do siebie mają, że głowę ogłupiają!
Szkoła Podstawowa nr 8 - W życiu dobre rozdanie, to używek unikanie!
Szkoła Podstawowa nr 10 - Koleżanko i kolego, używki to nic dobrego!
Szkoła Podstawowa nr 11 - Zmień alkohol na owoce, one mają super moce!
Szkoła Podstawowa nr 12 - Wybieram marzenia, nie uzależnienia!

Urząd Miasta w Jaśle

Projektowanie stron internetowych Jasło