środa, 14 kwiecień 2021 12:32

Koronawirus w Polsce. Przedłużone obostrzenia z pewnym wyjątkiem

Koronawirus w PolsceMamy do czynienia z apogeum trzeciej fali koronawirusa i obowiązujące dotychczas obostrzenia będą podtrzymane z pewnym wyjątkiem.

Szef resortu komentując sytuację epidemiologiczną w Polsce zaznaczył, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni zaczyna maleć liczba zleceń na testy na koronawirusa, a trzecia fala przechodzi przez szpitale.

Do 25 kwietnie rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia z wyjątkiem przedszkoli i żłobków.
- Od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków – poinformował Adam Niedzielski.

Jeśli chodzi o hotele oraz obiekty noclegowe, to restrykcje zostały przedłużone do 3 maja. Dozwolona będzie natomiast możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Niedzielski podkreślił, że jeśli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, to wówczas ,,będziemy myśleli o kolejnych krokach". Sfera edukacji jest pierwsza na liście.

red.

Projektowanie stron internetowych Jasło