REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 25 marzec 2021 12:33

Najwyższy wzrost zakażeń. Premier ogłasza nowe obostrzenia w Polsce

covidPodczas dzisiejszej konferencji premier i minister zdrowia ogłosili nowe obostrzenia w związku z walką z pandemią COVID-19.


Dzisiaj odnotowany największy do tej pory wzrost zakażeń w Polsce. Jak poinformował premer Morawiecki zajętych jest ponad 70 proc. łóżek i ponad 70 proc. łóżek respiratorowych. Rząd zdecydował zamknąć wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane od najbliższej soboty tj. 27 marca do 9 kwietnia br. Dotychczas ogłoszone obostrzenia zostają podtrzymane. Zostały doprecyzowane kwestie chociażby liczby osób w kościołach. Również od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte zostają zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne.


W ciągu ostatniej doby odnotowanych zostało 34 151 nowych przypadków zakażenia COVID-19, a zmarło 520 osób.


Premier apeluje by zbliżające się święta wielkanocne spędzić w kameralnych gronie.
Chcę zaapelować, byśmy spędzili je w gronie wyłącznie najbliższej rodziny - mówi premier. Walczymy o zdrowie i życie obywateli, o miejsca pracy i życie codzienne, o to, żeby program szczepień był prowadzony jak najszybciej, stąd moje interwencje na forum europejskim – podkreśla.

Mateusz Morawiecki podczas swojej wypowiedzi podkreślił, iż na chwile obecną zaszczepionych jest ponad 5 mln osób.
-Potrzebujemy tylko szczepionek. Unia zaufała producentom szczepionek i dziś naszym zadaniem jest wymusić dostarczenie szczepionek do państw członkowskich. Jest to kwestia życia i zdrowia milionów ludzi, także Polaków – mówił podczas konferencji szef rządu.

Ostatnie liczby pokazują, że wirus atakuje z większą częstotliwością osoby młode. Morawiecki namawia do narodowej solidarności.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówił, że władza ma na celu odtworzenie bazy łóżek covidowych w Polsce dostępnych podczas II fali koronawirusa.


Nowe obostrzenia w Polsce


- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. mają być zamknięte. Galerie handlowe zostają zamknięte na zasadach, jakie obowiązywały dotychczas. W placówkach handlowych i punktach usługowych ustala się limit 1 os. na 20 mkw. przy powierzchni powyżej 100 mkw.

- W kościołach od 27 marca limit 1 osoba na 20 mkw. z zachowaniem odległości min. 1,5 m

- Zamknięte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony urody.

- Żłobki i przedszkola zamknięte. Wyjątek ma stanowić sprawowanie opieki nad dziećmi medyków i służb porządkowych. W dalszym ciągu rodzice mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego.

- Na obiektach sportowych ograniczona będzie ich działalność wyłącznie do sportu zawodowego.

Minister zdrowia wraz z premierem apelują o pracę zdalną tam, gdzie jest to możliwe.

Obostrzenia wchodzą w życie z dniem 27 marca do 9 kwietnia.

red.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin