REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 01 marzec 2021 14:03

ZUS: Wznawiamy wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych

wyjazdy rehabilitacyjneOd 15 marca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym.


Osoby, które będą z nich korzystać muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach.
Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację
Osobie, która została skierowana na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, ZUS przekaże Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację wraz z ulotką informacyjną. Takie Zawiadomienia dostaną również te osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać. Po otrzymaniu Zawiadomienia należy przekazać swój aktualny numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie.
Test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 w związku z wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego
Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny. Taki test jest bezpłatny. Aby go wykonać należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego. Na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny.
Bardzo ważne!
Nie należy planować wyjazdu zanim ośrodek nie poinformuje o negatywnym wyniku testu.
Osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji muszą pozostać w domu.
Osoby, które nie mogą jechać na rehabilitację powinny poinformować o tym ZUS.
Należy poinformować ośrodek rehabilitacyjny o zmianie numeru telefonu.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy
w województwie podkarpackim

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin