Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 23 październik 2020 11:53

Koronawirus. Kolejne obostrzenia. Cała Polska w strefie czerwonej! LOCKDOWN!

Koronawirus. Kolejne obostrzenia. Cała Polska w strefie czerwonej! LOCKDOWN!Od soboty tj 24.10.2020 r., w życie wchodzą kolejne obostrzenia. Cała Polska będzie znajdować się w strefie czerwonej.Premier Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, iż dzieci do 16-roku życia nie mogą wychodzić z domów w godzinach od 8.00 do 16.00. W całym kraju uczniowie w klasach 4-8 przechodzą na tryb zdalnego nauczania. Dzieci klas młodszych w dalszym ciągu będą chodziły do szkoły.Restauracje i puby mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos. To rozwiązanie na 2 tygodnie, istnieje jednak możliwość jego przedłużenia. Do lokali gastronomicznych nie mogą wejść klienci.

Zostały ogłoszone również obostrzenia dla seniorów, którzy są w grupie największego ryzyka. Morawiecki zaapelował do osób objętych tym ryzykiem o pozostanie w domach i nie przemieszczanie się. Zostanie uruchomiony program "Korpus Wsparcia Seniorów" dla osób, które nie mają bliskich do pomocy. I tutaj kluczowym rozwiązaniem będą wolontariusze i Wojska Obrony Terytorialnej.
Zostaje wprowadzony zakaz spotkań powyżej 5 osób. Powraca zakaz gromadzenia się. Wyjątek stanowią osoby, które mieszkają razem oraz takie, które spotykają się w celach zawodowych.

Polska w strefie czerwonej

Premier Morawiecki zaznaczył iż niepokoi go fakt przyrostu zachorowań, podkreślając równocześnie, że liczba zachorowań w Polsce jest porównywalna do tych w Europie, dodając, ze na locdown decyduje się coraz więcej krajów.
Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały w Polsce od jutra.

red.

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas