Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 22 październik 2020 09:02

Nowoczesna pracownia językowa nagrodą od Fundacji LOTOS

Nowoczesna pracownia językowaW Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle oficjalnie otwarto nowoczesną pracownię językową, ufundowaną przez Fundację LOTOS.


Była to główna nagroda, w 6 edycji Jasielskiej Ligii Naukowej z LOTOSEM. Na wyposażenie sali w bardzo nowoczesny system i sprzęt do nauki języków obcych przeznaczono 137 tys. zł.

W pracowni znajdują się 24 stanowiska wyposażone w nowoczesne laptopy dotykowe oraz słuchawki z mikrofonem. Jedno stanowisko, zgodnie z tym, że w szkole funkcjonują oddziały integracyjne, zostało przystosowane dla uczniów niepełnosprawnych oraz dla opiekujących się nimi nauczycieli wspomagających. Stanowisko nauczycielskie połączone jest z komputerem sterującym całym systemem, a także z ekranem dotykowym. Według zapewnień nauczycieli, a także korzystających z pracowni uczniów nauka w takiej pracowni jest o wiele bardziej ciekawa, a przede wszystkim efektywna.

- Jasielską Ligę Naukową z Lotosem realizujemy wspólnie Lotosem już od kilku lat. W ubiegłym roku wspólnie postanowiliśmy, że świetną nagrodą byłoby coś, co pozostanie do dyspozycji całej szkoły i wszystkich jej uczniów. I tak doszliśmy do wniosku, że ufundowanie pracowni będzie najlepszym rezultatem nie tylko pracy uczniów i nauczycieli, ale i też wieloletniej współpracy z Fundacją Lotos – powiedziała podczas otwarcia pracowni Elwira Musiałowicz - Czech, zastępca burmistrza Jasła, jednocześnie dziękując w imieniu władz samorządowych, społeczności szkolnej i miejskiej Fundacji Lotos.

Nowoczesna pracownia językowa


Nowoczesna pracownia językowa

Grupa LOTOS jest partnerem strategicznym tego projektu edukacyjnego, realizowanego w ramach programu Jasło Miasto Wiedzy, od samego jego początku, czyli od 2013 roku. - Lotos rozumie potrzeby małych ojczyzn. Jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w życiu Jasła i okolic, dlatego każda inicjatywa ukierunkowana na rozwój dzieci, jest i będzie wspierana przez Fundację Lotosu – podkreślał Jacek Gogola, prezes zarządu Lotos Infrastruktura w Jaśle, który zaznaczył również, że jest to dla niego ogromny zaszczyt i satysfakcja, że jako firma mogą współuczestniczyć w realizacji projektów, które wspierają różne pasje jasielskich uczniów.

- Kolejny raz nasza szkoła uczestniczyła w Jasielskiej Lidze Naukowej z Lotosem. Odnieśliśmy sukces i drużyna pod kierownictwem Wiesława Hapa sięgnęła po główną nagrodę. Zdecydowaliśmy, że otrzymane środki przeznaczymy na modernizacji pracowni językowej, bo to właśnie znajomość języków obcych otwiera dzisiaj dzieciom drogę w świat - powiedziała Aleksandra Zajdel - Kijowska, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

W ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem w minionym roku szkolnym uczestniczyło 103 uczniów jasielskich szkół, którzy pod opieką 28 nauczycieli opracowali 32 małe projekty naukowo-badawcze. Nagrodę główną za najlepszy projekt: „Stary cmentarz w Jaśle – mało znane źródło wiedzy o dziejach miasta. Jak zdobyć, utrwalić i upowszechnić informacje na temat zapomnianych a zasłużonych ludzi spoczywających na jasielskiej nekropolii?” otrzymały: Julia Tarnowska, Anika Koba i Zuzanna Skałba ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle. Opiekunem uczennic był nauczyciel historii Wiesław Hap. To właśnie dzięki ich pracy ta pracownia trafiła do tej szkoły.

Urząd Miasta w Jaśle

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas