środa, 29 lipiec 2020 14:05

Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-uMarek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

Marek Dyląg ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą. Jest też trenerem piłki nożnej UEFA „A”. W swoim życiu zawodowym był nauczycielem akademickim w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (1994-1997), nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Opaciu (1997-2000), zastępcą dyrektora MOSiR-u w Jaśle (1999- 2008), nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle (2008- 2019), a później także wicedyrektorem tej szkoły (2019-2020).

Nowy dyrektor znany jest również w środowisku sportowym między innymi jako wieloletni trener grup młodzieżowych i seniorów JKS Czarni 1910 Jasło oraz z działalności społecznej (sekretarz Wydziału Szkolenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie i Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie).

Urząd Miasta w Jaśle