REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 04 maj 2020 14:15

Kolejna pomoc dla jasielskich przedsiębiorców - zwolnienie z podatku od nieruchomości

Jasielski pakiet pomocowy30 kwietnia na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Jasła jednogłośnie przyjęto zaproponowaną przez burmistrza uchwałę pozwalającą na zwolnienie jasielskich przedsiębiorców z podatku od nieruchomości.


Jest to kolejny element Jasielskiego pakietu pomocowego dla firm działających na terenie miasta, których dotyka kryzys gospodarczy wywołany przez COVID-19.

- Od samego początku staramy się pomóc naszym przedsiębiorcom. W pierwszej kolejności wprowadziliśmy pomoc w postaci umorzenia lub obniżki czynszu za lokale należące do miasta oraz przesunęliśmy termin rat podatku od nieruchomości. Dzisiaj zaproponowaliśmy kolejny element Jasielskiego pakietu pomocowego. Chcemy w jak największym stopniu chronić miejsca pracy na terenie naszego miasta – mówił po sesji Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Według przyjętej uchwały, zwolnione z podatku od nieruchomości będą firmy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19, a ich przychody spadły nie mniej niż 50 procent w stosunku do okresu sprzed epidemii.

Zwolnienie obejmuje okres od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020 r. i dotyczy gruntów, budynków i budowli lub ich części, związanych wyłącznie z prowadzeniem działalności, która został ograniczona lub zakazana zgodnie z § 8 ust.1 pkt 1 Rozporządzenia rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r.

Na zwolnienia mogą więc liczyć podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie m.in.:
- usług hotelarskich;
- usług związanych z poprawą kondycji fizycznej;
- usług związanych z fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi;
- usług związanych z projekcją filmów;
- sportu, rozrywki i rekreacji;
- organizacji, promocji lub zarządzania imprezami;
- przygotowania i podawania posiłków oraz napojów.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Wymiaru Podatków i Opłat Lokalnych pod nr telefonu 13 44 86 346 lub mailowo:

Przyjęta uchwała oraz formularz wniosku o zwolnienie z podatku od nieruchomości są dostępne na miejskiej stronie internetowej w zakładce Biznes https://um.jaslo.pl/pl/jasielski-pakiet-pomocowy-dla-firm/

Uchwała wejdzie w życie z dniem jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego, z mocą obowiązywania od 1 kwietnia.

Urząd Miasta w Jaśle

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin