poniedziałek, 27 kwiecień 2020 11:50

Tymczasowy profil zaufany

tymczasowy profil zaufanyOd wczoraj (23 kwietnia) Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło nowy rodzaj profilu zaufanego tzw. tymczasowy profil zaufany.

Funkcjonuje on, tak samo jak zwykły profil i pozwala załatwiać większość spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Różni się jednak tym, że jest ważny tylko trzy miesiące, a jego ważności nie można samodzielnie przedłużyć.

Do tej pory, aby móc korzystać z profilu zaufanego trzeba było potwierdzić go osobiście w jednym z punktów potwierdzających, albo poprzez internetowe konto w jednym z 10 banków. Od 23 kwietnia można założyć tymczasowy profil zaufany. Wniosek można złożyć online, bez konta internetowego w banku, nie trzeba także przychodzić do punktu potwierdzającego. Jego ważność zostaje potwierdzona całkowicie zdalnie podczas wideokonferencji z urzędnikiem.

Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać pod linkiem: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/tymczasowy-profil-zaufany--juz-jest

Jednocześnie przypominamy, że punkt potwierdzający tradycyjny Profil Zaufany znajdujący się w Urzędzie Miasta Jasła funkcjonuje bez zakłóceń, a strony są obsługiwane w poniedziałki w godzinach od 7:30 do 17:00, od wtorku do czwartku od 7:30 do 14:30 oraz w piątki od 7:30 do 14:00.

Dodatkowe informacje dotyczące potwierdzania Profilu Zaufanego można uzyskać w Wydziale Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Jaśle pod numerem telefonu: 13 44 86 341 lub adresem email:

Urząd Miasta w Jaśle

Fotoinspiracje