poniedziałek, 30 marzec 2020 10:48

Kolejne ofiary wirusa.

virusZ przykrością informujemy o dwóch zgonach w szpitalu w Łańcucie.

To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6539 osób, a 10616 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 72 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2022 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 76 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

Szczegóły podane przez szpital w Łańcucie w oświadczeniu:

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjentów zarażonych koronawirusem. Pacjenci zmarli w dniach 29 i 30.03.2020 w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych:

Mężczyzna lat 80 z powiatu krośnieńskiego -przyczyna zgonu - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Pacjent zmarł w krótkim czasie po przyjęciu do szpitala (w pierwszej dobie pobytu), w dniu 29.03.2020 o godz. 23.55

Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi (przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna (zabieg planowany na wrzesień 2020), nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, stan po koronaplastyce w 09.2019 r.)

Kobieta lat 32 z powiatu lubaczowskiego - przyczyna zgonu - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. Zmarła w dziewiątej dobie, w dniu 30.03.2020 o godz. 7.00.

Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość olbrzymia, cukrzyca ty 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny). Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO.

Rodzinom składamy wyrazy współczucia.

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata